Dwa wrocławskie podmioty – KORBANK S.A. oraz Soft Power sp. z o. o., producent platformy Liga Niezwykłych Umysłów – rozpoczęły właśnie współpracę na polu edukacji. Oba udostępniają w całej Polsce nowoczesne platformy do nauki zdalnej, wspierając przy tym akcję #zostańwdomu.

Sercem projektu Liga Niezwykłych Umysłów jest internetowa platforma do nauki praktycznego podejścia do programowania. System dostępny jest z poziomu przeglądarki internetowej i nie wymaga instalacji. Wiedza, ćwiczenia, automatyczny system oceniania, podpowiedzi, udostępnianie i podglądanie rozwiązań innych użytkowników, narzędzia statystyczne dla nauczyciela, współzawodnictwo, współpraca, grywalizacja – tak, wszystko w jednym miejscu, dostępne z poziomu przeglądarki internetowej.

Program Ligi Niezwykłych Umysłów kładzie nacisk na praktyczne aspekty programowania. Ćwiczenia polegają na rozwiązywaniu problemów, rozwijają zdolność kreatywnego oraz analitycznego myślenia, a nauka opiera się na nowoczesnych językach programowania oraz innych narzędziach informatycznych (m.in. C++, Python, Java, SQL).

Folder-Informacyjny-Liga-Niezwykłych-Umysłów-2020

 

Z kolei Akademia KORBANK to prosta w obsłudze platforma WWW służąca do prowadzenia zajęć edukacyjnych, eventów online oraz konferencji multimedialnych. Instytucje wdrażające to rozwiązanie mają możliwość tworzenia w pełni zarządzalnych wirtualnych klas z funkcjonalnością wielokierunkowej komunikacji głosowej i wideo. Akademia jako platforma edukacyjna pozwala też na grupowe ocenianie uczniów poprzez wysoce konfigurowalne testy.

Akademia KORBANK umożliwia nauczycielom prezentowanie wykładów wspartych dowolnymi dokumentami, w tym filmami wideo, dokumentami arkuszy biurowych, prezentacjami pdf i innymi. System organizacji użytkowników pozwala dołączać do klas uczniom, którzy mogą partycypować w lekcji z wysokim, ale kontrolowanym przez moderatora stopniem interaktywności.

AK

 

Liga Niezwykłych Umysłów i Akademia KORBANK połączyły siły, by zintensyfikować aktywne nauczanie przez sieć i aktywnie wspierać obie usługi.