Uniwersytet w Cambridge ogłosił właśnie, że kolejny rok akademicki oparty będzie na zajęciach online! Czy polskie uczelnie pójdą tym tropem? Serwery Akademii Korbank gotowe są na przyjęcie ruchu wszystkich szkół wyższych w Polsce.

Akademia Korbank to prosta w obsłudze platforma WWW służąca do prowadzenia zajęć edukacyjnych, eventów online oraz konferencji multimedialnych. Instytucje wdrażające to rozwiązanie mają możliwość tworzenia w pełni zarządzalnych wirtualnych klas z funkcjonalnością wielokierunkowej komunikacji głosowej i wideo. Akademia jako platforma edukacyjna pozwala też na grupowe ocenianie uczniów poprzez wysoce konfigurowalne testy.

Platforma umożliwia nauczycielom i wykładowcom prezentowanie wykładów wspartych dowolnymi dokumentami, w tym filmami wideo, dokumentami arkuszy biurowych, prezentacjami pdf i innymi. System organizacji użytkowników pozwala dołączać do wirtualnych sal uczestnikom, którzy mogą partycypować w spotkaniu z wysokim, ale kontrolowanym przez moderatora stopniem interaktywności.

Należy pamiętać, że to zaawansowane, choć zarazem proste w obsłudze rozwiązanie, które nie ogranicza się do funkcji stricte edukacyjnych – mówi Paweł Paluchowski, Wiceprezes Korbank SA.Platforma pozwala też na prowadzenie biznesowych telekonferencji, wirtualnych spotkań i wydarzeń kulturalnych online.

Z Akademii korzystają już szkoły podstawowe i średnie, a także ośrodki wychowawcze i centra kultury – ogółem blisko 350 podmiotów w całej Polsce. W ramach szeroko zakrojonej akcji #zostańwdomu Korbank udostępnił platformę placówkom edukacyjnym bezpłatnie. – Epidemia zaskoczyła nas wszystkich, dlatego podjęliśmy szybką decyzję o bezpłatnym wdrożeniu naszego rozwiązania specjalnie dla polskich szkół. Chcemy pomóc nauczycielom i dzieciom w tym trudnym dla wszystkich czasie – dodaje Paluchowski.

Korbank dysponuje zbiorem serwerów gotowych przyjąć ruch z tysięcy szkół i uczelni. Wszystkie serwery znajdują się na terytorium Polski i zapewniają zgodność z wytycznymi RODO. Całość infrastruktury jest monitorowana i w przypadku usterki lub przeciążenia naprawiana bez zwłoki.

Dostęp do Akademii na preferencyjnych warunkach można zamawiać tutaj.

Więcej o Akademii Korbank | Więcej o decyzji Cambridge | Wyborcza o Akademii Korbank